programowanie robotów przemysłowych w prosty i tani sposób

Programy do programowania robotów – dofinansowania na przemysł 4.0

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, pozwalających na efektywne programowanie robotów przemysłowych, które korzystają z różnych języków. Jednym z najbardziej użytecznych programów do programowania robotów jest SprutCAM Robot. Jego uniwersalna funkcjonalność bierze podłoże z wielu czynników, które przybliżymy w tym wpisie, jednak zanim do tego przejdziemy warto wyjaśnić…

…Jak działają programy do programowania robotów?

Roboty obecnie okazują się pomocne w bardzo wielu dziedzinach. Ich szerokie zastosowanie nie powinno dziwić – roboty stosowane są niemal wszędzie. Od obróbki, poprzez linie produkcyjne aż po transport i dystrybucję. W końcu przemysł 4.0 również staje się coraz bardziej popularny. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie co to jest i jak działa programowanie robotów.

Dawniej prawie wszystkie roboty trzeba było zaprogramować ręcznie, co było bardzo czasochłonne. Stosowało się do tego metodę tzw. on-line, czyli innymi słowy „nietekstową”. Polegała ona na nauczeniu robota przez operatora określonego ruchu, jaki robot ma wykonywać.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się metody off-line (tekstowych), które skracają czas nauczania oraz dają możliwość programowania robotów nie przerywając procesu produkcji. W nich właśnie wykorzystuje się programy do programowania robotów. Jednym z najlepszych programów okazuje się rozwiązanie SprutCAM Robot.

Korzyści ze SprutCAM Robot

Podstawową, najważniejszą korzyścią systemów do programowania robotów SprutCAM Robot jest uniwersalność pod względem języków i typów sterowania. SprutCAM Robot obsługuje wszystkie te, z których korzystają roboty przemysłowe, dzięki czemu nie ma potrzeby odbywania wielu szkoleń. Dodatkowo programy do programowania robotów SprutCAM Robot dają możliwość przewidywania ograniczeń już na etapie projektowania przy zachowaniu odwzorowania rzeczywistych warunków.

Wdrożenie programu do programowania robotów SprutCAM Robot

Z naszą firmą wdrożenie programu do programowania robotów odbywa się w kilku prostych krokach. Pierwszym z nich jest stworzenie stacji, która dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb klienta. Oczywiście przed zbudowaniem realnej stacji projekt przechodzi przez szereg symulacji procesów, dzięki czemu tworzymy dokładną analizę mocnych i słabych stron produkcji jeszcze przed budową stacji. Po tych działaniach przechodzimy do wdrożenia stacji, a następnie do szkoleń z obsługi programów do programowania robotów. Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym elementem jest ciągłe wsparcie techniczne, zapewnione przez naszą firmę.

Dofinansowania do przemysłu 4.0

Warto wiedzieć, że wdrożenie rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 są obecnie dofinansowywane nawet do 85% wszystkich kosztów maksymalnie do 800 000 zł. Technologie, jakie mogą być dofinansowywane to m.in. inwestycje związane z robotami przemysłowymi oraz technologiami addytywnymi / druk 3D. Dla obu tych zagadnień nasze rozwiązania SprutCAM Robot są idealnym narzędziem, które pozwoli na wsparcie przygotowania technologii. Poznaj szczegóły dofinansowania na przemysł 4.0 i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wprowadzić w Twojej firmie technologie na miarę XXI wieku.