roboty przemysłowe jak zaprogramować

Sposób na programowanie robotów przemysłowych

Wizja przyszłości

Założyciel Carnegie Mellon’s Robotics Institute – Hans Moravec przewiduje, że roboty pojawią się jako niezależny gatunek do 2040 roku. Wówczas będą w stanie zastąpić ludzi w każdym istotnym zadaniu. Chcesz dowiedzieć się więcej o programowaniu robotów przemysłowych? Czytaj dalej!

Rzecz jasna wizja Hansa Moravca może budzić pewne obawy, jednak na razie nie wybiegajmy w tak daleką przyszłość. Na razie obecność robotów w naszym życiu codziennym i przemyśle jest raczej ułatwieniem i profesjonalną pomocą niż zagrożeniem.

Za pan brat z robotyką

Przyjmuje się, że rozwój techniki robotyzacyjnej rozpoczął się ok. 1954 roku, więc ludzkość jest już od dekad zaznajomiona z tematem. Data jest związana z początkiem prac naukowo-badawczych nad budową maszyn manipulacyjnych dla przemysłu nuklearnego i poszukiwań oceanograficznych w Stanach Zjednoczonych. Mimo że już w 1937 roku Griffith P. Taylor skonstruował urządzenie spełniające definicję robota przemysłowego, zawartą w normie ISO, to za oficjalną datę początków robotyki uznaje się jednak 1954 rok, kiedy to George Devol zaprojektował pierwszego programowalnego robota.

SprutCAM – programowanie robotów przemysłowych offline

Od tamtego czasu upłynęły lata świetlne, jeśli chodzi o postęp w tej dziedzinie. Roboty na dobre wpisały się w naszą przemysłową rzeczywistość. Dziś trudno sobie bez nich wyobrazić prężnie działające w branży przemysłowej przedsiębiorstwo. W 1979 roku na świecie nastąpił gwałtowny rozwój robotyzacji, wzrost liczby producentów, odbiorców, nowych modeli i zastosowań. Zafascynowani tą dziedziną nauki na bieżąco śledzimy trendy związane z programowaniem robotów przemysłowych. Nasza działalność i oferta wpisuje się w trendy związane z rozwojem przemysłu i nowatorskim podejściem do produkcji. Wszystko to bezpośrednio przekłada się na ułatwianie procesu produkcji, oszczędzanie czasu i precyzję wykonania. Jeżeli chcesz nadążać za światowymi standardami i wprowadzić swoją firmę na wyższy poziom, warto, byś zainteresował się naszym programem SprutCAM do programowania robotów przemysłowych offline z dowolną kinematyką i sterowaniem.

Gdzie człowiek nie może…

Roboty przemysłowe stosuje się w celu zastąpienia ludzi w pracy na stanowiskach uciążliwych i niebezpiecznych. Najczęściej wykonują one zadania ryzykowne (np. obsługa prasy lub praca w środowisku agresywnym chemicznie), monotonne (np. obsługa taśmy produkcyjnej) czy wymagające dużej siły fizycznej (np. rozładunek, załadunek) bądź wyjątkowej precyzji (np. zaawansowana obróbka materiałowa). Z drugiej strony stosowanie robotów ma na celu zwiększenie poziomu produkcji oraz zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów produkcji. Roboty przemysłowe znajdują zastosowanie głównie w przemyśle elektromaszynowym, ale także w górnictwie, rolnictwie, transporcie, budownictwie, łączności, przemyśle chemicznym, leśnictwie, medycynie, hotelarstwie, kosmonautyce. Bez względu na branżę, w jakiej działasz, programowanie robotów przemysłowych za pomocą SprutCAM ułatwi, usprawni i unowocześni działania Twojej firmy.

Pomoc, szkolenia i zaangażowanie

Programowanie robotów przemysłowych jeszcze nigdy nie było tak przystępne i dostępne. Producenci wszystkich robotów przemysłowych zjednoczyli się bowiem pod wspólnym interfejsem systemu SprutCAM, co redukuje liczbę odbywanych szkoleń z różnych typów sterowań na rzecz jednego. Przejrzysty i intuicyjny interfejs zapewnia szybki start nawet zupełnie nowym użytkownikom, którzy w świecie systemów CAM stawiają dopiero pierwsze kroki. Programowanie robotów przemysłowych jest naprawdę w zasięgu Twoich możliwości. Jeśli masz wątpliwości do tego czy poradzisz sobie w nowym środowisku, rozwieją je nasze szkolenia i porady. Nasza pomoc jest kompleksowa i możesz liczyć na nasze zaangażowanie. Od lat swobodnie poruszamy się w swojej dziedzinie. Obsługujemy wszystkie języki programowania producentów robotów między innymi: ABB, COMAU, FANUC, YASKAWA, KAWASAKI, KUKA, MITSUBISHI, MOTOMAN, OMRON, STAUBLI.